#1 2011-09-09 20:59:35

Logen

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 12
Punktów :   

Propozycja do MS'a - wyniszczenie

Wyniszczenie Mangekyou Sharingan

    Ogólnie wiadomo, że MS wyniszcza wzrok użytkownika… dlatego też postanowiłem trochę dopracować system jego zepsucia. Oczywiście nie będzie on niósł żadnych korzyści dla graczy (chodzi mi o Uchiha), za to wprowadzi nieco więcej realizmu do świata gry.

Powszechnie wiadomo, że używanie „Boskich Tehcnik” wyniszcza Mangekyou Shairngan… ale nie wyniszcza go od razu. Niektórzy mogą krytykować taki pomysł, jednak wprowadzi to realizm. W końcu Itachi oślepł na jedno oko już po Amaterasu, więc musiał z niego dość dużo korzystać. Zaś Sasuke po pierwszych użyciach Susanoo zbytnio nie odczuł jego działania (wiec logicznie nie mógł oślepnąć od razu, jak niektórzy to oceniali po Susanoo Itachiego).
Niżej przedstawię procentowe przedziały „korupcji Mangekyou Sharingan’a” oraz jakie konsekwencje za nimi idą. Wcześniej przedstawię również procentowy udział wykorzystywania MS’a.

Procentowy udział korzystania z Mangekyou Sharingan'a

Aktywacja Mangekyou Sharingan – 5%
Utrzymanie Mangekyou Sharingan – 1%/2tury
Tsukuyomi – 8%
Amaterasu – 10% oraz utrzymanie 3%/1turę
Susanoo – 15% oraz utrzymanie 5%/1turę
Kamui – 12%
Kagutsuchi – 10% oraz utrzymanie 3%/1turę

Stopnie wyniszczenia Mangekyou Sharingan

Świeże Oczy 0 – 10%
Użytkownik ma niewielkie problemy z dostrzeganiem szczegółów tylko tego co jest daleko. Oczy są świeże, do których korzystający nie jest jeszcze do końca przyzwyczajony, stąd te problemy. Na bliski dystans jednak nie sprawiają żadnych problemów.

Doskonały Wzrok 11 – 50%
Użytkownik przyzwyczaił się już do swoich nowych oczu. Nie sprawiają mu już żadnych problemów i doskonale potrafi dostrzegać nawet te małe szczegóły.

Znikające Kontury 51 – 65%
Użytkownik Kalejdoskopowego Sharingana ma problemy z poprawnym widzeniem. Krawędzie przedmiotów zaczynają być rozmazane, oraz traci się nieco poczucie odległości od widzianego celu. Można się do tego jednak przyzwyczaić. Poza tym, w tym stadium, z oczodołów zaczyna powoli sączyć się krew, co jest jeszcze jednym objawem tego, że coś jest nie tak.

Różnobarwne Plamy 66 – 80%
To stadium zaczyna przysparzać więcej kłopotów użytkownikowi. Poza coraz bardziej rozmazanym obrazem, Uchiha ma nawet problem z poprawnym przejrzeniem GenJutsu. Te silniejsze (rangi A i S) wymagają większego wysiłku, aby się z nich uwolnić (wzrost kosztów uwolnienia x1,5).

Poważna Wada 81 – 99%
Obraz widziany przez użytkownika Mangekyou Sharingan’a jest już tak rozmazany, że potrafi on rozróżnić jedynie kolory, natomiast kształty zlewają się w duże plamy. Również przełamywanie technik iluzji sprawia coraz większy problem. Już nawet te słabsze (rangi C i B) wymagają większego wysiłku (koszty uwolnienia x1,5), natomiast silniejsze (rangi A i S) staja się niemal nie do przełamania (koszt uwolnienia x2,5).

ŚLEPOTA! 100%
Jest to ostatnei stadium, na którym użytkownik traci całe światło swoich oczu. Na zawsze pozostaje ślepy.

Jak już się pewnie domyślacie procenty za dane czynnności dodaje się, otrzymując sumę. W danej walce każdy użytkownik może na własny sposób używać swoich oczu, więc nie ma tu ograniczeń... jedynym ograniczeniem jest jednak „rozsądek grającego”. Chciałbym nadmienić, że po osiągnięciu stadium „Ślepota!” nie będzie możliwości odzyskania wzroku. Jedynym wyjściem jest przeszczem innego MS’a, czyli analogicznie rozwinięcie Sharingana do poziomy EMS’a.
Wracając jeszcze na chwilke do procentów... Poniżej zamieszczam wzór z opisem, wg którego Uchiha będą obliczać wyniszczenie swoich oczu.

Wzór:
WMS = (AMS + UMS + TMS + UTMS)
W – Wyniszczenie; A – Aktywacja; U – utrzymanie; T – techniki; UT – utrzymanie technik

______________________________________________________________

Jest to moja pierwsza propozycja... w dodatku po dłuższej przerwie. Jednak było to już niemal w całości gotowe, gdy jeszcze aktywnie grałem, więc teraz to wstawiłem. Jeśli coś jest niezrozumiałe to chętnie wytłumaczę, jak również jestem otwarty na wszelkie propozycje...

EDIT
Z racji pierwszych propozycji wyniszczenie zostało lekko zmodyfikowane (koszty używania technik). Również sposób obliczania został ciut zmieniony. Chciałbym również wspomnieć, że jest to uogólnienie wyniszczenia. Mam nadzieję, że nie będzie się trzeba rozdzielać na pojedyncze oko, ponieważ to by znacznie utrudniło samą grę (kolejna rzecz do pilnowania), choć wiem, że w realiach A&M był ów podział na oko Gen- i oko Nin-...

EDIT#2
Poprawki w stawkach używania, po wypowiedziach Katsuro i Akaichi. Wciąż jednak czekam na następne propozycje, aby ulepszyć ten system...

Ostatnio edytowany przez Logen (2011-10-19 21:33:16)

Offline

 

#2 2011-09-09 21:15:05

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

Re: Propozycja do MS'a - wyniszczenie

Cóż, jestem za, aczkolwiek (na moje i pewnie nie tylko) Tsukuyomi za słabo wyniszcza wzrok w porównaniu do reszty, a przecież jest to technika, z której "przeciętna" osoba się nie wydostanie.

Edit: Na moje 1%/tura, bo inaczej to sensu nie ma... I tak jest limit wykorzystania go w walce.

Edit 2: Oraz na moje, osoby które już wcześniej korzystały z technik MS'a powinny to uwzględnić w swoim KP, w którym wydzielone zostałoby specjalne miejsce.

Edit 3: Po co podajesz jakieś poszczególne wartości procentowe, skoro później to i tak jest /2? Dla mnie to jest dziwne, albo źle to zrozumiałem...

Ostatnio edytowany przez Narokishi (2011-09-09 21:22:44)

Offline

 

#3 2011-09-09 21:32:13

Logen

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 12
Punktów :   

Re: Propozycja do MS'a - wyniszczenie

Podział przez 2 jest swego rodzaju ułatwieniem, dla tych, co to mają zdanie "przeciw". Ale co do reszty komentarzy - owszem, w podpisie i KP byłoby specjalnie wydzielone miejsce do tego. Raczej nie byłoby tego dodatkowo w podliczeniach, samo podliczanie na bieżąco w walce powinno wystarczyć. Można zmniejszyć ilość poszczególnych technik, ale wówczas nie byłoby tego /2

Offline

 

#4 2011-09-10 10:13:03

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

Re: Propozycja do MS'a - wyniszczenie

Wartości są dobre, ale jak już mówiłem - Tsukuyomi stanowczo za mało i oczywiście wywalić to "/2". Dziwi mnie, że żaden Uchiha się tu nie udziela. Przy aktualnym wzorze, nie wliczając MS'a możesz użyć 50x Tsukuyomi.. Z wliczeniem góra dwa razy mniej.

Offline

 

#5 2011-09-10 12:23:57

Logen

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 12
Punktów :   

Re: Propozycja do MS'a - wyniszczenie

Jak wspomniałem, to jest propozycja i jestem otwarty na propozycje więc koszty się dopasuje jeszcze dokładnie, zważając, że również do tej pory jeszcze żaden Administrator się nie wypowiedział. Ale odnotowuje sobie wasze uwagi i śledzę to na bieżąco, żeby niczego nie pominąć ;p

Offline

 

#6 2011-09-10 17:21:29

 Katsuro

http://img146.imageshack.us/img146/358/adminjj.png

status katsuro@aqq.eu
5259823
Call me!
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-13
Posty: 295
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja do MS'a - wyniszczenie

Ja za tu ni w ząb nie rozumiem Wbiłem do tego tematu pierwszy raz, więc domyślam się, że były jakieś zmiany. Mam rozumieć, że wraz z używaniem MS'a rośnie procent wyniszczenia tak? Jeżeli osiągnie 100%, czyli np. 10 razy użycie Kagutsuchi, to traci wzrok? Jeżeli tak... to po kiego ten wzór? ^^

Logen napisał:

Wracając jeszcze na chwilke do procentów... W przypadku, gdyby wynik wyszedł po przecinku, wówczas zaokrągla się go do wyższego, niezależnie co jest za przecinkiem.

Ja nie ogarniam czy tego już być nie powinno?

Ogólnie system ten jest najlepszym jaki do tej pory zaproponowano, wreszcie ktoś poświęcił czas i przedstawił swoją dokładną wizję, ale nie podobają mi się jakoś te wartości - ama ma coś takiego jak utrzymanie? Prawdę mówiąc to nie wiem czy je zwiększyć czy zmniejszyć... nie ulega wątpliwości, że mi, jako administratorowi, przydałoby się zdanie członków Uchiha.

Jeśli chodzi o emo-ziomków z czerwonymi oczkami to oprócz tego systemu przydałoby się także obmyślenie treningu poszczególnych technik, ponieważ, jak wiemy i jak wspominał Akaichi, ciężko przedstawić trening Ama lub Tsukuyomi. Może masz rozwiązanie i na to, Logen?:>

Offline

 

#7 2011-09-10 17:43:35

Akaichi

http://img222.imageshack.us/img222/9271/200postow.png

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 230
Punktów :   

Re: Propozycja do MS'a - wyniszczenie

Ja, pełnoprawny Uchiha (^^) oceniam tą propozycję na bardzo dobrą. Dlaczego? Ponieważ sam chciałem, żeby coś takiego weszło, ale nigdy mi się nie chciało tego opisywać. Brawo dla Ciebie, Logen, że znalazłeś czas i się za to zabrałeś, ale co do samego systemu...Utrzymanie MS powinno IMO być 1%/tura i Kagutsuchi też powinno mieć koszt za turę utrzymania, bo to przecież jest osłona. Wartości są w miarę dobre i w końcu dojdzie do umysłu Uchihów, żeby nie przesadzać z Sharem, bo się nie obejrzymy i będziemy ślepi, a do EMS'a daleko. Nic bym nie dodał i nic bym nie odjął w tym opisie. No...może poza pewnymi dodatkowymi przedmiotami, tj. prochami, które by zwiększały stan procentowy widzenia. (jednorazowo, żeby nie przesadzać.)

Wracając jeszcze na chwilke do procentów... W przypadku, gdyby wynik wyszedł po przecinku, wówczas zaokrągla się go do wyższego, niezależnie co jest za przecinkiem.

Ja tu nie widzę przypadków, w których wynik wyszedłby po przecinku.

ama ma coś takiego jak utrzymanie?

Chodzi tutaj pewnie o sterowanie Amaterasu w każdej turze.

Ostatnio edytowany przez Akaichi (2011-09-10 17:43:51)


> > > Karta postaci < < <

http://img146.imageshack.us/img146/5817/sygnao.png

Offline

 

#8 2011-09-11 07:55:53

Logen

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 12
Punktów :   

Re: Propozycja do MS'a - wyniszczenie

Tak Katsuro, Akaichi odpowiedział na twoje pytanie ^^ Na potwierdzenie mogę tu przytoczyć walkę Sasuke vs Itachi, kiedy to starszy brat używał Amaterasu i śledził cały czas jednym okiem (tym z Ama) Sasuke. To miałem na myśli, kontrolę nad dokładnym torem ruchu. Oczywiście kiedy tą kontrolę się zerwie, to płomienie same się rozprzestrzeniają (chyba jest to nawet opisane w technice).

Jak już też wcześniej wspomniałem, jest to propozycja, niedoskonała (i doskonała nie będzie, bo nic nie jest perfekcyjne ;p), ale jestem otwarty na propozycje.

Wracając jeszcze na chwilke do procentów... W przypadku, gdyby wynik wyszedł po przecinku, wówczas zaokrągla się go do wyższego, niezależnie co jest za przecinkiem.

Tak, to nie zostało usunięte. Umknęło mi, gdy pierwszy edit robiłem, bo pierwotne założenie było ciut inne. Ale z racji tego, że później mi zaczęło przeszkadzać, a Naoki mnie tylko utwierdził, ze wzoru to usunąłem, a z tekstu zapomniałem.

Jeżeli tak... to po kiego ten wzór?

Wzór dałem dla lepszego zobrazowania całego tego systemu ;p dla niektórych (np. dla mnie, jako dla ścisłowca i bardzo matematyka) jest on bardziej przejrzysty.

Kats, przyznaję, że parę rzeczy mi umknęło w opisie, dlatego liczę na waszą pomoc i tak jak już zauważyłeś, będzie dodane do "kosztów" utrzymanie Kagutsuchi. Jeśli będzie taka dyskusja, że dojdzie do zmian w wartościach, to się dogada jakie powinny być, wyśrodkuje się je i wstawi.

Na razie to chyba tyle z mojej strony, za momencik zrobię edit opisu w celu poprawek. Ciągle czekam (a raczej chyba wszyscy, Ci co się już wypowiedzieli) na kolejne komentarze/propozycje poprawek.

EDIT
Zapomniałem o pytaniu Katsa ^^
Co do nauki tych technik, w realiach było tak, że się one same budziły w podświadomości, a Uchiha musiał je tylko wydobyć na światło dzienne. Na forum tak się nie da, więc alternatywą takiej drogi mógłby być "trening" w podświadomości. Znaczy opisać historie (bo trening to coś jak historia, krótsza lub dłuższa), w której miejscem akcji byłaby sfera wewnętrzna... a tą każdy mógłby stworzyć na własny sposób. Jednak wymogi treningu (limit zdań) musiałby być zachowany. Kto czyta/czytał bleacha, mogę mu to przenieść na przykładzie Ichigo: trening ostatecznej formy Zangetsu, w świecie jego Zanpakutou.
Oczywiście ta metoda musiałaby być dokładniej opisana. Mógłbym się tym zająć, ale najpierw jest to do obgadania z Administracją.

Ostatnio edytowany przez Logen (2011-09-11 08:03:21)

Offline

 

#9 2011-09-16 17:57:08

Matsuo

http://img571.imageshack.us/img571/2941/100wm.png

Zarejestrowany: 2011-02-25
Posty: 105
Punktów :   

Re: Propozycja do MS'a - wyniszczenie

I tak wam się nie spodoba... A może jednak...
Codo procentów to ja nie wiem co tu do ustalania, jak dla mnie wygląda to tak...
Każdy aktywując MS'a ma 100% wzroku, a każda technika kosztuję ileś tam procentów, dla mnie nie ma co zbytnio z tym cudować.
Co do treningów, według mnie było by dobrze, gdyby techniki kosztowały dwa razy więcej niż teraz, ale nie trzeba będzie przynajmniej pisać treningu, tylko można od razu go używać, jak to postacie z a&m.
No to tyle, wiem, nie za dużo tego, ale jak dla mnie nie ma tu zbytniej filozofii, motyw z procentami jest dla mnie wystarczająco dobry, a trening, to już nie wiem, możecie się odnieść do mojej propozycji albo dalej z tym cudować ^^

Offline

 

#10 2011-09-17 11:14:28

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

Re: Propozycja do MS'a - wyniszczenie

Amaterasu jest się co uczyć, Kamui też, Tsukuyomi przecież też idzie, bo pisząc trening sam jesteś sobie MG, więc co za trud odpowiednio dostosować najbliższe otoczenie? Nie wmawiaj lenistwa jako niemoc do napisania treningu.

Offline

 

#11 2011-09-17 11:21:40

Matsuo

http://img571.imageshack.us/img571/2941/100wm.png

Zarejestrowany: 2011-02-25
Posty: 105
Punktów :   

Re: Propozycja do MS'a - wyniszczenie

Sorki ale im dłużej słucham cię tym bardziej jest mi żal.
Kto mówił o lenistwie?... Tematem rozmowy jest to co zrobić z technikami, których normalnie w a&m się nie trenowało. Zresztą to tylko propozycja nic nie wmawiam. Co do terenu, jak sobie to wyobrażasz?... Latam po Hidari i puszczam Amaterasu na różne miejsca, jak by tak było to po jakimś czasie Hidari by się cała paliła...
A Tsukuyomi?... Uchiha lata po Hidari i ćwiczy sobie na każdym mieszkańcu z osobna?... Jak wyże napisałem to tylko propozycja, ale oczywiście ty już robisz ze mnie nie wiadomo jakiego lenia... Proszę cię... Daruj sobie takie komentarze...

Offline

 

#12 2011-09-18 10:20:05

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

Re: Propozycja do MS'a - wyniszczenie

Ty to na prawdę pod tą kopułą to masz poniżej 40IQ... Wszczep sobie jedną szarą komórkę i będziesz miał może te dwie, które jak się zderzą to w końcu nauczysz się czytać ze zrozumieniem. A tak na dobrą sprawę to połowy technik w M&A się nie uczyło, bo skąd wiesz, jak je ktoś posiadł? Więcej nie mówię, bo i tak tego nie pojmiesz, skoro tak prostej rzeczy po prostu nie potrafisz zrozumieć. A na tych przekrętach z treningami i tak już sobie wyrobiłeś stałą reputację.

@Aka
Może i masz racje, ale on je "dostał" od kogoś (patrz Itachi), a skąd wiesz w jaki on sposób nabył te techniki?

Ostatnio edytowany przez Narokishi (2011-09-20 12:17:50)

Offline

 

#13 2011-09-19 21:57:18

Akaichi

http://img222.imageshack.us/img222/9271/200postow.png

Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 230
Punktów :   

Re: Propozycja do MS'a - wyniszczenie

A tak na dobrą sprawę to połowy technik w M&A się nie uczyło, bo skąd wiesz, jak je ktoś posiadł?

Sasuke nie trenował. Dostał od Itachiego, a trening to podobno przyswojenie sobie pewnych skilli. Sasuke od razu dostał tą moc.


> > > Karta postaci < < <

http://img146.imageshack.us/img146/5817/sygnao.png

Offline

 

#14 2011-09-20 10:05:28

Logen

http://img809.imageshack.us/img809/7415/70715390.png

Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 12
Punktów :   

Re: Propozycja do MS'a - wyniszczenie

Sam Itachi w walce z Sasuke chyba wspomniał, że kiedy zyskał MS'a to te techniki się w nim "obudziły"... słowo trening mogłoby tu zostać użyte bardziej w sensie "doszkalanie się w ich używaniu", niż "nauczenie się ich".
To tak odnośnie dyskusji o "Boskich Technikach". Jednak wątek ten dotyczy systemu wyniszczenia MS'a... jak będzie trzeba opracować system treningu tych technik to mogę coś skrobnąć, po wcześniejszym dogadaniu się z adminami...

Offline

 
All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone ˆ Copyright 2010 by Katsuro
Bezpieczna strona Aktualny PageRank strony ncw-hyde-park.pun.pl/forums.php dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plforum fishingsuperstars maltańczyk cena bez rodowodu materace koło