#1 2011-08-16 23:20:58

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

League of Legends

Witam panie i panów, aczkolwiek tym razem tylko tych, którzy grywają w tą zacną grę, jaką jest...

http://4.bp.blogspot.com/-IkQFdbtMOQE/Tf5UZaDCbMI/AAAAAAAAAeU/03C5KJ_cKas/s1600/league%2Bof%2Blegends.jpg



Możecie gadać tutaj o wszystkim, mówić na jakim serwerze gracie, itp, itd.

No to może najpierw ja zacznę... Moja postać nazywa się Narokishi i znajduje się na serwerze EU N&W. Posiadam 30lvl i trochę ponad 600 winów... Swego czasu grałem też na US gdzie miałem podobne osiągnięcia, aczkolwiek tam były zbyt duże pingi i niezbyt fajnie się grało... To konto oddałem koledze i grywam od czasu do czasu na EU.

---
---  ---
---     ---
---           ---
---                 ---
---           ---
---     ---
---  ---
---


Dla tych, którzy jeszcze nie grają w w/w grę, przygotowałem krótki opis, mogący pomóc się zdecydować, czy warto zagrać. Tak więc od razu przechodząc do rzeczy... Jest to gra, która zalicza się do gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Do wyboru mamy, przynajmniej jak na obecną chwilę, 81 różnych od siebie postaci, które przynależą do przynajmniej jeden z grup, a jest ich całkiem sporo. Mianowicie są to:

*Assassin
*Carry
*Disabler
*Farmer (nie, nie sadzi on plonów, lecz chodzi tutaj o masowe zabijanie minionów przeciwnika, ale o tym później)
*Fighter

*Flee
*Haste
*Heal
*Jungler
*Mage
*Melee
*Ninja
*Nuke
*Pet
*Pusher
*Recommended (są to postacie typowo proste i zalecane dla początkujących graczy, co nie znaczy, że później się nimi nie gra)
*Revive
*Ranged
*Scout
*Silence
*Slow
*Snare
*Stealth
*Stun
*Support
*Tank
*Teleport
*Tough

Jak pewnie teraz już zauważyliście, jest tego całkiem sporo. Szczerze mówiąc, nie ma takiej postaci, która należałaby do jednej z nich. Głównych, którymi raczej się operuje w grze jest 12, ale nie będę ich niepotrzebnie wymieniał, dlatego są zaznaczone kursywą. Do dwóch z nich załączyłem już krótki opis, żeby rozwiać wątpliwości. Wracając do "pogrubionych", bo może osoby, które widziały tą grę na własne oczy mają inne zdanie i zakreśliły by inne opcje, takie jak: Heal, Haste, Revive, Farmer czy co tam jeszcze... Może i tak, ale przecież w grze chyba każdy wie (nie mówię tutaj o grach na poziomie początkującym, tudzież lekko zaawansowanym) wie, że Soraka i Sona jest od leczenia, a Zilean od ratowania przed śmiercią. Kończąc już ten temat, wspomnę o tym, jak wygląda rozgrywka w tej grze. Zaczynając od mapy, która jest przeznaczona dla 10 graczy (po pięciu w każdej drużynie). Dzieli się ona na trzy linie, którymi można dojść do bazy wroga. Jest ona podobna do tej, którą możemy spotkać w grze zwaną DotA, aczkolwiek wygląda zupełnie inaczej. Począwszy od góry, gracze nazywają je: top. mid (od middle) oraz bot (od bottom). Na środek, w przeciwieństwie od pozostałych idzie tylko jeden gracz, czyli analogicznie pozostała czwórka dzieli się na dwie grupy dwuosobowe (pod warunkiem że żadna z osób nie jungluje, bo wtedy wygląda to trochę inaczej). Druga mapa jest przeznaczona dla sześciu graczy, którzy ponownie dzielą się na dwie drużyny. W przeciwieństwie do poprzedniczki tutaj są tylko dwie linie, po których zmierzają sprzymierzone, jak i wrogie, miniony. Zazwyczaj na tą górną idzie jedna osoba, zaś na dolną dwie. W przypadku tzw. "junglera" przypada po jednym łebku na każdą z nich. Rozgrywka tutaj toczy się stosunkowo szybciej, ponieważ na mapie przeznaczonej do gry dla dziesięciu osób bywały przypadki, że kończyła się ona dopiero po półtoragodzinnym zmaganiu z przeciwnikami. To są jednak nieliczne przypadki, które raczej nie mają miejsca w grach u początkujących. Cóż... Może teraz warto wspomnieć, że w grze wyróżnia się trzydzieści poziomów, za których wbijanie otrzymujemy Masteries Points. Analizując, że za każdy poziom otrzymujemy jeden punkt, wychodzi nam, że jest ich 30.


--- Kliknij, aby zobaczyć! ---


Jak widać na w/w załączonym obrazku wszystko dzieli się na trzy, odrębne tabelki - Offense, Defense i Utility. Pierwsza jest zazwyczaj przeznaczona dla postaci, które należą do grupy Carry i Fighter, druga dla tanków, zaś trzecia dla magów. Mówię zazwyczaj, ponieważ nie wyklucza to możliwości zrobienia tego inaczej. Ja, dla przykładu, gdy gram Kennenem wolę rozdać punkty bardziej w niebieską tabelę, niż zieloną, ponieważ postać jest wtedy "twardsza". Jak pewnie zauważyliście można stworzyć dziesięć takich stron (za darmo) i dodatkowo nazwać je wedle własnego uznania. Jako ciekawostkę powiem, że kiedyś była tylko jedna strona i w przypadku, gdy ktoś wziął naszego championa musieliśmy dynamicznie je zmieniać nim gra się załaduje. Przy kilku punktach nie było to problemem, lecz przy trzydziestu owszem. Tuż po pierwszym zalogowaniu wyskoczy nam informacja czy chcemy przejść Tutorial (jeżeli wcześniej nie graliście w LoL'a - zalecam), wówczas po którym zalecana jest prawie normalna gra. Prawie, ponieważ odgrywać się będzie ona z botami, które możemy sobie sami wybrać. Oczywiście, nie musimy się na to godzić i zacząć od razu zabawę z realnymi przeciwnikami, gdzie po raz kolejny polecam wrócić na chwilę do gier z "botami" i ogarnąć system. W grze dostępne są także runy, które dzielą się na trzy tiery. Im wyższy Tier tym runy są droższe. Pierwszy tier jest dostępny od razu, drugi od 10 poziomu, zaś ostatni od 20. Zalecam robić to dopiero po osiągnięciu tej "dwudziestki", bo wtedy dopiero się dowiecie, jakim to championem najlepiej się Wam gra. Padło tutaj słowo kupić, jednakże nie martwcie się, bo to nie jest kupno za realne pieniądze, które owszem, można zainwestować w grę, ale o tym też później. Walutą podstawową są Influence Points, które otrzymujemy za każdą grę. Trochę więcej za wygraną, a mniej za przegraną. Im dłuższa i bardziej nieuczciwa jest gra - tym więcej (np. jeżeli mieliśmy "leaverów" w drużynie, co się czasem zdarza). Dostępny jest także bonus "First win of the day", który za pierwszą wygraną w danym dniu dodaje dodatkowe +150 Influence Points. Owy bonus resetuje się co dwadzieścia dwie godziny, więc nie jest to tak, że jak wygramy o 23:57 to o 00:45 znów dostaniemy bonus. Wracając teraz do tego pojęcia "Farming" o którym wspominałem a pro po grup, na które dzielą się championy. Polega to na niczym innym jak zabijaniu potworków przeciwnika, znanych także jako miniony i otrzymywaniu za nich golda, czyli waluty podczas gry za którą kupujemy itemy (co grę zaczynamy od nowa, bo na tym właśnie MOBA polega). Potworki wystarczy dobić, więc najlepszym sposobem jest bieganie w koło i wyczekiwanie na miniona z 1-40hp (na początku gry). Gra dzieli się na trzy fazy: early game, mid game, late game. W każdej z nich chodzi o coś innego. Na początku przeważnie staramy się natrzepać jak najwięcej pieniędzy na minionach przeciwnika i zdobyć tzw. "First blood". Polega to na pierwszym zabiciu w danej rundzie, za które jest dodatkowe +100 golda. W środku gry przeważnie gankujemy inne linie, na których przeciwnicy są wysunięci i podatni na masowy atak (tudzież ogarnięty jungler jest atutem drużyny. Dla przykładu - na tym screenie zamieszczonym kilka postów niżej, grałem Masterem Yi właśnie w taki sposób i udało mi się uciągnąć grę, co raczej gdyby nie ten atut, niezbyt by się udało). Late game polega na zdobyciu bazy przeciwnika, czyli rozwaleniu głównego budynku zwanego Nexusem. Miniony dzielą się na cztery typy: magowie, żołnierze, "czołgi" i miniony specjalne, które spawnują się dopiero po rozwaleniu budynku, który znajduje się za trzecią wieżą (w przypadku mapy 3v3 za drugą) i to one są kluczem do rozwalenia ostatnich wież (w przypadku mniejszej mapy tylko jednej) i dopiero po tym zniszczyć główny budynek i wygrać grę. Uwaga! nie da się go zniszczyć bez włączonych super minionów, ani z jego przybocznymi turretami, ponieważ nie można go wtedy atakować! Wracając jeszcze do tego wydawania realnych pieniędzy na grę. Można za to kupić m.in.: pakiety championów, skiny, wszystkie strony na runy (każda z osobna kosztuje 6300 IP) i kilka innych dupereli, nie mających wpływu na grę, punkty te nazywają się Riot Points. Zaś za te drugie, czyli Influence Points można kupić m. in. runy i postacie (zależnie od championa, koszt może wynosić: 450 IP, 1350 IP, 3150 IP, 4800 IP lub 6300 IP), które także można z osobna kupić za RP (Riot Points). To by było chyba na tyle, jakbym o czymś sobie przypomniał to oczywiście tutaj dopiszę. Życzę Wam zabawnej i przyjemnej gry!

---
---  ---
---     ---
---           ---
---                 ---
---           ---
---     ---
---  ---
---

Ostatnio edytowany przez Narokishi (2011-08-18 19:27:48)

Offline

 

#2 2011-08-16 23:33:23

Yaroi aka Pedobear

http://img101.imageshack.us/img101/5969/69663400.png

Zarejestrowany: 2011-08-13
Posty: 4
Punktów :   

Re: League of Legends

A ja powiem tylko tyle.
Nick: Byayao (Białe Jajo ktoś ostatnio przeczytał xD)
Jak ktoś chce grać, to zapraszam ^.^ East jbc.

Offline

 

#3 2011-08-16 23:35:53

Myslov

http://img571.imageshack.us/img571/2941/100wm.png

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 105
Punktów :   

Re: League of Legends

Gram na tym samym serverze co mój przedmówca Narokishi, posiadam jakże zacny 4lvl, a moja postać zwie się TheMyslov. Oczywiście grałem w LoL'a na US, miałem tam około pięciu kont w przedziale 10 - 20 lvl. Niestety mój internet nie pozwolił mi na dalszą grę na US (częste bany za wywalanie [ping 1000+]), jednak kilka dni (czy godzin?) temu, Narokishi zachęcił mnie do dalszej gry, tym razem na EU. Pozdrawiam wszystkich graczy, Myslov.

Offline

 

#4 2011-08-17 00:34:39

Sher

http://img101.imageshack.us/img101/5969/69663400.png

Zarejestrowany: 2011-08-04
Posty: 5
Punktów :   

Re: League of Legends

Gram na serwerze EU Nordic & East, moja postać zwie się Sherfull i posiada zacny 16 lvl. Na US nie grałem nigdy i na razie nie zamierzam.

Offline

 

#5 2011-08-18 14:15:54

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

Re: League of Legends

Po prostu musiałem to wkleić Sher i Myslov wyszli z gry, a jeszcze na spokojnie dojechaliśmy to 3v5, no dobra, tak na prawdę to było 1v5, ale to tylko detale.

http://screenshot.xfire.com/s/117105578-4.jpg

--- Kliknij aby powiększyć! ---



Tutaj sama tabeleczka:
http://img692.imageshack.us/img692/2936/hahaufk.jpg

--- Kliknij aby powiększyć! ---

Ostatnio edytowany przez Narokishi (2011-08-18 15:08:09)

Offline

 

#6 2011-08-18 16:50:11

Masaru

http://img819.imageshack.us/img819/7927/moderatoru.png

Zarejestrowany: 2010-10-16
Posty: 60
Punktów :   

Re: League of Legends

Mój nick w grze to gambi91. Często gram z 2 kumplami (1- bardzo ogarnięty, 2- niedawno zaczął grę i go trejnimy). Nic więcej do powiedzenie nie mam. Aha! Gram na Wschodnio-Nordyckim Serwie a zaczynałem u amerykańców, ale nie przywitali mnie miłym dla gry pingiem, więc sobie poszedłem od nich. Łaski bez!

Offline

 

#7 2011-08-18 22:44:27

Sher

http://img101.imageshack.us/img101/5969/69663400.png

Zarejestrowany: 2011-08-04
Posty: 5
Punktów :   

Re: League of Legends

Naro nie karć mnie za to .
Jaką postać polecacie mi kupić?
Sam zastanawiałem się na Kennenem albo Caitlyn.

Ostatnio edytowany przez Sher (2011-08-18 22:44:50)

Offline

 

#8 2011-08-18 23:04:53

 Narokishi

http://img833.imageshack.us/img833/7007/250postow.png

7542086
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 337
Punktów :   

Re: League of Legends

Caitlyn masz teraz za darmo, więc możesz się pobawić i stwierdzić, czy się opłaca. Kennen imo jest dobry, lecz niestety bez ogarniętego teamu za wiele nie zdziałasz. Jeżeli preferujesz grę solo to polecam Anivie, Ezreala, bądź Vayne z tych za 6.3k. Co do trochę niższych wartości, czyli 3150, bo imho championy za 4800 są słabe to oczywiście Garen i Mordekaiser. Niżej za 1350 trynd i malphite, a na samym dole wartości Yi. Na Twoim miejscu wziąłbym Anivie, jeżeli za 6.3k lub kaiserke za 3.2k.


Udało mi się wyszperać dość ciekawy obrazek na temat aktualnej rotacji, tylko musiałem go zdziebko poprawić ;p

http://img30.imageshack.us/img30/5993/61954449.jpg

Ostatnio edytowany przez Narokishi (2011-08-18 23:25:00)

Offline

 

#9 2011-08-18 23:21:21

Sher

http://img101.imageshack.us/img101/5969/69663400.png

Zarejestrowany: 2011-08-04
Posty: 5
Punktów :   

Re: League of Legends

Namówiłeś mnie do Anivi, kiedyś już o tym myślałem. Tak btw. ja przy wybieraniu postaci patrzę bardziej, czy jest fajne i będzie mi się nią dobrze grało, a nie czy koksi i będę nią ownil

Okej, to teraz zabiorę się za zbieranie kasy ^^.


No i jeszcze coś, nie proponuj mi postaci, które mam
A mianowicie chodzi mi o Yi i Ezreala.

Ostatnio edytowany przez Sher (2011-08-19 19:17:26)

Offline

 
All rights reserved / Wszystkie prawa zastrzeżone ˆ Copyright 2010 by Katsuro
Bezpieczna strona Aktualny PageRank strony ncw-hyde-park.pun.pl/forums.php dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plKosmeceutyki pokoje we Władysławowie Reklama w autobusach